United zaskočil Southampton výhrou 2:1

Manchester United sa po vzore mestského rivala Manchester City nenechal v pondelkovom zápase s Southamptonom zahanbiť, keď dvomi gólmi z kopačky Robina Van Persieho porazil súpera 2:1 a posunul sa na tretie miesto tabuľky. Víťazstvo nad tímom s kvalitnou obranou je ešte o to cennejšie, že je už piatim v poradí. Prvá Chelsea a druhé City sa tak pomaly môžu začať obávať o rastúcu hrozbu s názvom United.

united-southampton

Diabli sa vďaka spomínanej sérii výhier krok po kroku dostali zo siedmeho miesta na tretie a s trochou šťastia môžu spôsobiť neohrozenej dvojke na vrchole tabuľky ešte mnoho problémov. Tím, ktorý sa už vyše roka stretáva s výkonnostnými problémami, by si celkom určite zaslúžil trochu úspechu, no to, či pozliepaná zostava dokáže byť dlhodobo úspešná, sa ešte len ukáže. Každopádne, Manchester má pod vedením Louisa Van Gaala pri príležitosti januárového transferového obdobia nachystaných množstvo financií a šancu poriadne zamiešať karty v dianí Premier League.

Zápas pod drobnohľadom

Bližší pohľad na samotný zápas so Southamptonom ale ukáže, že situácia nie je až taká ružová, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Louis Van Gaal po stretnutí nekompromisne vyhlásil, že domáca strana bola lepším tímom a v podobnom podtóne sa niesol aj výrok komentátora, bývalého hráča Unitedu, Garyho Nevilla: “United unikol z vraždy nepotrestaný.” Podľa trénera si pochvalu zaslúžia iba traja z jedenástich hráčov, medzi ktorých samozrejme patrí aj strelec oboch gólov Robin Van Persie. Ten sa so šiestimi strelenými gólmi v 14-tich zápasoch momentálne nachádza na deviatom mieste streleckej tabuľky a ďaleko zaostáva za svojimi bývalými výsledkami a štandardom.

Manchester United v pondelkovom stretnutí zaznamenal počas 90-tich minút iba tri strelecké pokusy na súperovu bránu. Na jednej strane predstavujú dva góly z troch pokusov výbornú úspešnosť (Southampton ohrozil bránku Unitedu 11 krát), no na tej druhej je toto číslo najnižšie za posledných 11 sezón!

Ďalším aspektom hry Unitedu zaslúžiacim si kritiku je trápiaca sa zostava hráčov. Tímu sa od začiatku sezóny ešte nepodarilo vytvoriť efektívne kombinácie a iteratívne permutácie zo strany Van Gaala neprodukujú výraznejšie výsledky. Nutne povedať, že najkonzistentnejším hráčom na strane diablov je bez pochybnosti brankár David de Gea, i keď jeho výkon je skôr podmienený nutnosťou ako slobodnou vôľou.

david_de_gea

Svitá Manchestru na lepšiu budúcnosť?

Aj napriek vytýčeným nedostatkom sa tímu zázračné darí postupovať vpred a dosahovať úctyhodné výsledky (na súčasné pomery). V nedeľu v zápase s odvekým rivalom, Liverpoolom, môžete s bet365 uvidieť, či sa aktuálne výsledky Manchestru opäť postavia na stranu šťasteny, alebo za nimi bude stáť kvalitný výkon tímu. I v prípade ďalšej výhry by sa United iba udržal na treťom mieste tabuľky – na Manchester City stále stráca päť bodov a na vedúcu Chelsea dokonca ešte o tri viac.