placeholder.png

Hossa sa zase zapísal do histórie NHL

Tretie kolo finálovej série americkej NHL medzi Chicagom a Tampa Bay sa nieslo v mene Mariána Hossu, ktorý svojmu tímu úspešne nahral na dva góly. Aj napriek jeho snahe však južania porazili severanov tesne 3:2 a prevzali vedenie série 2:1. Z odohraných troch stretnutí sa teda dá vydedukovať, že jednogólové vedenie ešte nič neznamená a šťastena sa vie prikloniť na obe strany.

hossa

Rekordný počet asistencii a odohraných zápasov

Bez ohľadu na výsledok stretnutia sa Marián Hossa môže pokojne obzrieť späť a byť spokojný s predvedeným výkonom – dvomi pridanými asistenciami si totiž vylepšil svoje skóre na 94 asistencii v zápasoch playoff a posunul sa na 27. priečku v tomto rebríčku. Hokejové legendy Gordie Howen a Scott Stevens si za svojho času pripísali o dve asistencie menej a Sergej Zubov príde nakrátko iba o jednu. Na opačnej strane rebríčku to vyzerá nasledovne – Chris Pronger má na konte 95 nahrávok, zatiaľ čo Bobby Smith a Mario Lemiux sa zastavili na 96-tke.

Ďalším úspechom slovenského rodáka je aj 191. účasť v zápase vyraďovacej časti playoff. S toľkými odohranými zápasmi sa môže pred Mariánom popýšiť iba 22 hráčov.

Takého úspechy určite vedia potešiť. Ešte lepšie by však bolo, keby sa Mariánovi podarilo aj prekonať brankára a pripísať si na konto nejaké góly. Tie sa zatiaľ v tejto vyraďovacej časti ešte nedostavili. S výhodou naklonenou na strane súpera by teraz mohol byť najvyšší čas túto skutočnosť zmeniť a odvrátiť.

Finále Chicago – Tampa Bay

Chicago bolo po utorkovej prehre právoplatne trochu nahnevané. Víťazstvo mu ušlo iba o vlások a navyše prišlo o vedenie v zápase. Na domácom ľade sa teda nepredstavilo v takom svetle, akom by chcelo.

Tretí odohraný zápas v utorok bude tesne nasledovaný štvrtým kolom, a to vo štvrtok. V prípade, že by sa Chicagu nepodarilo vyrovnať môže byť o všetkom rozhodnuté už túto nedeľu. Fanúšikovia na Slovensku a vo svete budú ale Mariánovi držať všetky palce a takisto priať aj celkové víťazstvo. Chicago môže nabrať sebavedomie z minulej podobnej situácie z pred dvoch rokov. Aj vtedy jastraby prehrávali 1:2, no vo štvrtom zápase to otočili a po troch výhrach za sebou sa prekorčuľovali až do víťazného konca. Prečo by sa rovnaký scenár nemohol zopakovať aj tentokrát? Keďže domáca extraliga je už skončená, tak pozornosť všetkých priaznivcov hokeja by mal bezpodmienečne smerovať na finále NHL, ktorého reporty je možné sledovať na: http://www.bet365.com/news/sk/betting/hokej/nhl.