Froome by mohol štartovať aj na augustovej Vuelte

Chris Froome nevylúčil, že v auguste by sa mohol zúčastniť Vuelta a Espana. Čelil by tak bezprecedentnej výzve pokúsiť sa vyhrať všetky tri Grand Tours za jeden kalendárny rok. V máji Froome vyhral svoj debut na Giro d’Italia a v súčasnosti preteká na Tour de France, kde sa snaží získať piaty titul. Po Tour de France ho čaká náročná úloha – rozhodnúť sa, či mu ešte sily stačia aj na tohtoročnú Vueltu.

Rozhodnutie padne až po Tour de France

Spomínanú Vueltu 33-ročný jazdec vyhral aj vlani. Spolu s jeho štyrmi titulmi Tour de France, tohtoročným zlatom na Giro a titulom z Vuelta 2017 ho to robí aktuálnym držiteľom všetkých troch Grand Tours. Nicolas Portal, tímový riaditeľ v Team Sky, sa k téme Froomovej účasti na Vuelte vyjadril tak, že sa na to zamerajú až po konci francúzskeho Tour. Dodal však, že jeho účasť v Španielsku je určite v hre, dokonca je vysoko pravdepodobná. Závisí to ale najmä od jeho stavu a formy. O jeho rozhodnutí budú písať aj stávkové kancelárie na čele s bet365, ktorá bude fanúšikov cyklistiky včas informovať o jeho šanciach na poslednom Grand Tour. Vo všeobecnosti však platí, že zdravie je najdôležitejšie.

Mohol by prepísať históriu

Žiadny jazdec nikdy nezískal všetky tri Grand Tour tituly v jedinom roku a len dvom pretekárom sa podarilo dokončiť všetky preteky v rebríčku top 10 – Raphaëlovi Geminianimu v roku 1955 a Gastoneovi Nencinimu v roku 1957. Froome by ale tento rok mohol prepísať históriu. Jazdec si dokonca doprial aj o týždeň dlhší odpočinok medzi Giro a Tour de France kvôli MS 2018 vo futbale. Medzi ukončením Tour de France a Vuelty, ktorá začína 25. augusta, by mal mať prestávku 27 dní.

Tím je motivovaný rovnako ako Froome

Froomeovi sa už podarilo zvíťaziť na Tour a Vuelte v rade a jeho tím vie, ako sa s takým počtom pretekov vyrovnať a ako ich zvládnuť počas celej sezóny. Riaditeľ tímu, Nicolas Portal, sa nechal počuť, že Team Sky a takisto aj Froome sú v súčasnosti nesmierne ambiciózni, pretože šanca získať všetky tri tituly je niečím úplne novým. Bývalý pretekár a súčasný riaditeľ svoje vyhlásenie doplnil tým, že každý šport vždy predstavuje výzvu a každý športovec či člen tímu je pripravený zdolať aj tú najväčšiu prekážku.